06ricfal60138
06ricfal60138 06ricfal60138
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPPP!!!!!
my testt

HELPPPP my testt class=

Respuesta :

scarlettrichard25
scarlettrichard25 scarlettrichard25
  • 03-12-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

ok so if you divide 3.40 by 5 you get .68 and you multiply that to get 8.16 then you divide .68 to get the cost of half a pound and you get .34 so you add that to 8.16 and get 8.5.  

your answer is $8.50

hope this helps!

Answer Link
nekumaker2
nekumaker2 nekumaker2
  • 02-09-2021

Answer:i know this is no help now but plz give my sister brainliest for what she did last year.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2+2 Im graduated, so my points are up for grabs cause I’ll never use them
Determine which set of side measurements could be used to form a right triangle. 3, 11, 20 5, 9, 17 6, 7, 8 6, 8, 10
Determine the perimeter of the right triangle shown. Round your final answer to the nearest whole number, if necessary. right triangle with vertices at negative
what are your priorities? projects?​
hi folllow me at talfishmanfanpage09
5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
Assume the AC generator produce the signal voltage as two sine waves where v = C sin (50 +90)t use compound angle identities to combine individual sine waves in
Fahrenheit 451 Question
3. Students from 4 classes at Franklin Elementary School are going on a field trip to the theater. Each class has 30 students. There will also be 6 teachers and
what is 6,389 divided by 27