Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

What term is used for the study of non living parts of earth? A. Chemistry B. Geology C. Ecology D. Biology
The carbon atom has a total of _________ electrons. A.6 B.4 C.2 D.8
Does this table represent a function?why or why not?
A circle is centered at the point -3 2 and passes through the point 1 and 5 the radius of the circle is blank units
Suppose scientists developed a genetically engineered bacteria that could use sunlight to photosynthesize a liquid fuel that could be used as a substitute for g
a rectangle has a perimeter of 72 ft the side lengths are whole numbers what is the area
What is the measure of angle 1
A good filling system shares all of the common Characteristics of a
Tienes el libro de español. La tienes. Los tienes. Lo tienes. 2. Voy a ver el partido de baloncesto. Voy a verlo. Voy a verte. Voy a vernos. 3. El artista quier
according to the preamable to the constitution what is one purpose of government ​