electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i dont get this question, anyone help me please
How did the multiplex telegraph change communication in the 1800s?
Electrons are modeled using a "cloud" around the nucleus because they
Why did some people believe blacks were unfit to be government officials
Why is the following statement an apt comparison? "Ana’s neighborhood is like a cheap hotel—you stay until you’ve got enough money to leave. "
Describe a real or made up but realistic example of a time when you might apply for a loan.
what is the approximate longitude of the most easterly boundary of the united states
Intruduction to the pythagorean theorem. Please help, would really appreciate it.
An author using an ethical appeal in her persuasive expository writing will _____. A.use her own strong opinions and attitudes B.use good evidence and solid
Intruduction to the pythagorean theorem. Please help, would really appreciate it.