shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

quadratic equation and its standard form
The thick segment of the ascending limb of the nephron loop is permeable to a. water but not urea b. sodium ions but not potassium ions c. sodium and potassiu
List the advantage and disadvantage of: a. Coral reefs b. Cephalization c. Coelom d. Ecdysis e. Multiple host life cycle f. Proglottids g. Multiple mouths h. In
A 2.0 m conductor is formed into a square and placed in the horizontal xy-plane. A magnetic field is oriented 30.0° above the horizontal with a strength of 1.0
A __ is brittle fracture in rocks, along which the rock bodies have moved relative each other. strain? slide? fold? fault?
in the diagram below, AB and BC are tangent to O. Which equation could be solved to find y, the measure of ADC
What’s the correct height ?
Which enzyme(s) involved in fatty acid synthesis utilize ATP? Select all that apply. a. Acetyl CoA carboxylase b. Fatty acid synthase c. Pyruvate Carboxylase
What is foodborne illness? It is illness caused by:
Recap me ok area of circle the formula of