pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses commas correctly? A. Please deliver the signed application to 1417 Corporate Boulevard, Baltimore, Maryland, by Monday, March 12. B. We will
________________ are the economic foundation for the coastal countries of west and central Africa.
Which sample of CO2 has a definite shape and a definite volume? (1) CO2(aq)(2) CO2(g) (3)CO2(l)(4) CO2(s)
what is 130 degrees in radians?
Mental health professionals such as psychiatrists, psychologists, and social workers can help people cope with depression. What do psychiatrists do?
a sphere is circumscribed about an 8-inch by 8-inch by 8-inch cube. Find the volume to the nearest cubic inch.
what kind of government did the citizens of Athens, Greece, live under
A change in the nucleus of an atom that converts the atom from one element to another element is called (1) combustion (3) polymerization (2) neutralization (4)
Who rejected US membership in the League of Nations and ultimately the Treaty of Versailles a. Allied leaders b. The US Senate c. President Wilson d. The House
Who received benefits from settlement houses in the late 1800s and early 1900s?