Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

You work for the IT organization in an American company that owns and manages five family-oriented theme parks under a well known brand in the Midwest. The flag
25 points!!!! Tuck Everlasting Review 4. Explain why no one ever goes into the woods
How does the narrator of the frame story describe Simone Wheeler
● Describe the historical context surrounding these documents ● Identify and explain the relationship between the events and/or ideas found in these document
An arrow with a mass of 0.015 kg is shot at 91 m/s and sinks 11 cm into a target. a.) Find the force of friction provided by the target. b.) Find the impulse th
Y+ 2 = -8[tex] \frac{y}{5} + 2 = - 8[/tex]​
Is 4.7 a rational number?
At the Downtown Theater: Orchestra seats are $40, Mezzanine seats are $30, and Balcony seats are $20. Children (under 12) are half price. Seniors (65 or over) r
What kind of conflict is shown in this excerpt
please help me ughhh