shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

The further cocaine gets from its original production source:a) The stronger its effects becomeb) The weaker its effects becomec) The more unpredictable its eff
An online clothing company sells custom sweatshirts. The company charges $5.00 for each sweatshirt and a flat fee of $2.99 for shipping. a. Write a linear funct
Which of the following is not considered a debit A. direct deposit B. Check cashed C. Online bill payment D. Atm withdrawal
What are the primary functions of vitamin c? question 15 options: a to promote normal heart rhythm and muscle function b to help your body absorb iron and assis
What most likely changed when cottage industries began to disappear
Please give me the right answer I want to be simple and you might get brainlitst In one or two sentences, explain why the combined weight of several liquids mix
NY-7.RP3 11) Janet hiked mile in hour. How fast did she hike, in miles per hour? 6
(8 - 2x) + 3(4.5r + 9)
Find the sum of 8, x, minus, 28x−2 and minus, 3, x, squared, minus, 7−3x 2 −7.
3 1 At the start of school Dora was afrad of her new teacher. 2 Mrs. Davis seamed nice, but she had so many rules for the class to folow She scared everyone to