lily5189
lily5189 lily5189
  • 01-02-2021
  • Health
contestada

I will give brainliest if you answer step-by-step

the local Shop sells raspberries at $1.25 per pound how many pounds could it be purchased with $20?​

Respuesta :

sydneyblankenship sydneyblankenship
  • 01-02-2021

You could get 16 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

What does imagery mean
What's an equivalent fraction for 10 15 by dividing
Evolution is: A) A change in the composition of a population from one generation to the next.B) A phenomenon that must be inferred from evidence, because it can
What is 9x^2-24x+ 16
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
If item costs $99.99 with 15% off and I get final price. It then asks me what percentage of savings. How do I get the percentage of savings
Type of picture Paul Revere made of the Boston massacre?
What's an equivalent fraction for 10 15 by dividing
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d
2 friends want to equally share 4/3 feet of rope.What length of rope should ea friend get?