shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Triangle ABC is rotated counterclockwise using the origin as the center of rotation. The preimage and image are shown in the graph below. Which rotation could h
What is the speed limit when traveling across a blind railroad crossing
convert 15000 ounces to tons
How would you explain the following sentence to a kindergartner with no knowledge of tools?"Make sure that the chuck grabs the bit at the point where the groove
Is 6(4x-5) equivalent to 3+22x-33-2x? YES or NO????? Show your work! 6(4x-5) 3+22x-33-2x
Which season begins on the vernal equinox
(–8x) ÷ (–4) simplify
Why is it so rare for a bill to be defeated in the floor vote in the house or senate?
Minerals can form deep inside Earth’s crust by
The quotient of 5÷6 rounded to the nearest hundreth