cole8629
cole8629 cole8629
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios.

6 ounces of pistachios cost $7.50

Respuesta :

bsnanamamsm bsnanamamsm
  • 02-02-2021
Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios. 6 ounces of pistachios cost $7.50 mc022-1. ... The final cost should have been $16.80
Answer Link

Otras preguntas

Taxonomy seeks to _____. identify all living things identify all nonliving things organize all living things in a logical manner organize all nonliving things i
What is the greatest common factor of 117 & 351 And What is the greatest common factor of 35 & 149
Give the components of the vector whose length is 10 and whose direction opposes the direction of [–4, 3].
A carpenter needs to make 60 dowels. Each dowel must be 6 inches long. The wood from which the carpenter will cut the dowels comes in 4-foot lengths. What is th
what is the standard form of two and twelve hundredths
Is 324 divisible by 4?
What is 2/3 of a share of $24 390
radius: 12 diameter: 24 inches circumference: area:
Compare and contrast a chemical reaction and a nuclear reaction.
2a=8 , a+b=2 use the substitution method to solve the linear system