parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Use breaking apart to find the product in multiplication 7x3
if the prime meridian is across the globe which two directions is it faced northern and southern or eastern and western?
Two cars leave a town at the same time heading in opposite directions. One car is traveling 12 mph faster than the other. After 2 hours, they are 232 miles apar
What is the fraction of 16/48
describe an advance in technology that makes life more enjoyable. what discoveries contribute to this technology?
there are 5 times as many yellow labs as terriers in the dog park. if there are a totsl of 18 dogs , how many dogs are terriers? how would I draw a model an d w
What percent of 150 is 9?
what is the difference between rough ER and smooth ER? what is the ER doing that is different in this case
what is the alphabetical order of these words: sloth slouch slither slime slimey
The sum of the speed of two trains is 722.7 miles per hour. If the speed of the first train is 3.3 mph faster than the second train find the speeds of each