potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A box of chocolates has 8 solid chocolates and 4 chocolate covered caramels. What is the ratio of chocolate covered caramels to solid chocolates?
What does jonas learn about the child previously selected to become receiver of memory? your answer?
Other standard-of-living measurements besides real GDP per capita may include _____. output of goods and services education producers' profits
I need some help plz
The process of cellular respiration begins with molecules of _______ and ends with the production of _______. A. oxygen, glucose B. energy, glucose C. glucose,
Consider the function f(x) = 3x. Which statement MUST be true? A) f(3) f(1) = f(6) f(4) B) f(3)·f(1) = f(6)·f(4) C) f(3) − f(1) = f(6) − f(4) D) f(3) − f(1
Someone help pleeeeaSe
PLEASE HELP! Much AppreciatedFind the area of each shaded region. Assume that all angles that appear to be right angles are right angles. ​
Which answer is it please anybody
Kristina joined a health club. She paid an annual membership fee of $40 and $3.50 each time she worked out. Part A Write an equation to show the total amoun