Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Question 5 (13 points) Which of the following items are found in a poem? Question 5 options: lines paragraphs meter stanzas characters sentences rhyme
in a tabular form state the sources, functions and deficiency of fat soluble vitamins​
Into which body of water does the Nile River flow
need answer asap, correct answer gets brainliest.
What is the value of m in the following equation? 'm = 8 * 5 points​
13. Find the part of the whole of 0.9% of 1,000. Draw model if necessary a) 9 b) 90 c) 0.9 d)900
Can someone please help me with this??
NEED HELP ASAP PLEASE PLEASE PLEASE​
Please help me in this
A motorcyclist leaves City A and rides at a constant speed towards City B, which is 225 km away. After 1.5 hours, the motorcyclist stops a half an hour lunch. T