jessieweger jessieweger
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

plz help i will give brainliest

plz help i will give brainliest class=

Respuesta :

lorenamrivera1976
lorenamrivera1976 lorenamrivera1976
  • 03-02-2021

Answer:

i am kinda unsure butfirst do 2x divided by 3 and go from there

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

To help curtail rising unemployment and inflation and stimulate economic growth, Kennedy a. supported stronger unions and asked retailers to lower prices. b. r
It would NOT be ethical to __________. a. steal the ball from another player during a game b. use your skills to score a basket by dunking the basketball c. fa
What is the main purpose of a humorous essay?
Write a unit rate for the situation. Round to the nearest hundredth if necessary. driving 140 mi in 2 h 45 min
Electronic cover letters should still follow a business letter format, even though e-mail is a less formal type of communication. a. True b. False
what characteristic of life would maintaining this balance be
what is 3 1/4 - 1 3/4
8 kg of potatoes and 5 kg of carrots cost $28 whereas 2 kg of potatoes and 3 kg of arrot cost $11.20.what is the cost of 1 kg of each item
from 8:58 to 12:30 how many hours did i work
A -In 2000 , The United States government owed about $5.63 trillion to its creditors . The population of the United States was 282.4 million people . How much d