ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Alejandro's baseball album holds 3 baseball cards per page. If there are 8 pages in the album, how many baseball cards can it hold? Use the number line to help
√2a-3 = √a+ 7 solve ​
New and/or unique data that helps marine biologists gather new information, reach new conclusions, and gain a new understanding of their particular area of stud
Please select the word from the list that best fits the definition Calculated by angular velocity/time
Point P is the image of P(6,0)
A. food B. clothing C. minerals D. papyrus
98. What is the sum of the first 27 terms in the arithmetic series 25 +19+13 + ...?​
Which of the following best describes the structure of the passage?
please help!! I'm confused
describe the Great Lakes - St. Lawrence landform region (Geography)