Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

a group of students sold 84 candles in 4 hours. At what unit rate were the candles being sold

Respuesta :

TooNashty
TooNashty TooNashty
  • 02-11-2016
The candies are being sold at a rate of 21 candies per hour
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 02-11-2016
21 candles per hour
84/4=21
Answer Link

Otras preguntas

i-Ready Understand Categories of Shapes - Quiz --- Level Which shape has right angles AND sides that are the same length?
Factory workers and coal miners began to realize that working conditions might get better if they could get...​
one number is 7 less than a second number. Twice the second number is 1 less than 5 times the first. find the two numbers.​
Suppose individuals wish to obtain the most accurate comparison of living standards between the US and Saudi Arabia. To do so, one would convert Saudi Arabian o
What is the number if 6/7 of 28 is equal to 30% of that number
How does Vonnegut most clearly create irony in his story "Harrison Bergeron"? O A. Harrison performs a dance with a ballerina that appeals to viewers' emotions.
(-8,-2) and (-4, 6) what is y? HELP PLEASE THANK YOU!
Rewrite each equation in standard form Y=6x-4
Jenna bought 5 reams of paper at the store for a total of $21 . The tax on her purchase was $1 . Write a equation and solve to find the price of each ream of pa
Jackson Health Foods has 8,000 shares of $2 par common stock outstanding, which was issued at $15 per share. Jackson also has a deficit balance in Retained earn