pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

In what city will you find NASA’s headquarters for all piloted U.S. space projects?
What do all members of a biological species have in common? A. They can interbreed and produce fertile offspring. B. They are members of the same population.
y - y₁ = m(x - x₁) Slope-Intercept Form of the Line General Linear Form of the Line Point-Slope Form of the Line Slope Form
Believing that all football players are academically challenged, that all African Americans are great athletes, and that all women can cook well are examples o
Ratio of the change in an amount to the original amount expressed as a percent. Dependent variable Percent of change Percent of decrease Percent of increase
The song “America” by Neil Diamond conveys a positive message about what often contentious issue?
what is the 14 the amendment
What was manorial system
What are two movies which titles relate to 4th of July?
power set of {e,f,m,n,o}