anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

The economies of Norden could be described as__? A) dependent on one product B) healthy and diverse C) unable to use rich resources D) struggling but divers
Margaret has an idea for a painting she wants to present a close up view of the sun as a viewer might see it through a cut away portion of the suns surface.
Tabitha received $2,200 from her aunt as a birthday gift. She decided to put the money in an account to save for college. The account has a fixed interest rate
where does the question mark go if the quotation itself Is not a question​
Lol someone help me please
Please I need help on this
-4x-2(8x+1)=-(-2x-10)
Which statement best summarizes the final two paragraphs of Chapter I of Nature? The power in nature that one perceives is due both to nature and to one’s own i
The legacy of William Shakespeare Part a which statement best expresses the central idea of the text
Which method is the most effective method to use to solve x^2+4x+3=0