tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

Mitochondria and chloroplasts reproduce the same way free-living bacteria do—by
Do chickens have a backbone
Write the polynomial in standard form.–7x^2 – x^3 + x^ 5 + 2 A. x^5 + x^3 + 7x^2 + 2  B. x^5 – x^3 – 7x^2 + 2  C. –7x^2 – x^3 + x^5 + 2  D. 7x^2 + x^3 + x^5 + 2
a jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar?
how did William sycamore's two sons die
I am trying to find the magnitude of a resultant vector. Do i take inconsideration the negatives when i find the x & y components of the two vectors
how to change 3.25 in to 32.5
What role did the Scientific Revolution play in bringing about the Enlightenment?
what happened to the loyalists property after the revolutionary war was over
Can a camel survive in : Arctic , desert , town , forest and ocean?