amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Describe each class of lever and explain the characteristics of each
What motivated the American colonists to react to British policies?
Time (hours) Earnings (dollars) 15 $468 19 $592.80 23 $717.60 How long does it take him to make $413.40?
Research indicates that consumers search for much more information when trying to evaluate services with which properties?
A type of anxiety disorder defined by a persistent and excessive fear of an object or situation. * Panic Disorder Autism Phobia Alzheimer's
The 20th Amendment, also called the Lame Duck Amendment, decreased the amount of time between the presidential election and the inaugration of the new president
In the context of the short story, what makes a family? How does the text explore the relationship between fathers and sons? What did the two fathers in the tex
answer pls! i need help
What does the molecular formula of a compound describe?
in silver wedding. the repeating of the same grammartical pattern is called....a. syntactic parrallelismb. pleonasmc. consonanced. sarcasm​