mikemoss97 mikemoss97
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Rachel was on the job for 480 minutes today and took one 10 minute break. How many minutes did she actually work today? Minutes

Respuesta :

22corwalan 22corwalan
  • 03-03-2021

Answer:

470 minutes.

Step-by-step explanation:

This is simple. Subtract 10 from 480 to show her break.

Answer Link

Otras preguntas

A paragraph is often compared to ________. 1) a cluster 2) an outline 3) a sandwich 4) an article
5/6 divdide-3/2 i need this for study
If the weight of a package is multiplied by 5/6 the result is 10 lbs. Find the weight of the package. 1) 8.3 2) 50 3) 60 4) 12
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Which value from the set 6, 11, 13, 25 makes ( y - 7) squared = 36
Please help with this geometry question.
A convention should be called irrespective of the old party organizations, for the purpose of agreeing upon some plan of action that shall combine the whole ant
"Turn off the torch!" I hissed into my headset. "Everyone will spot us!" I felt my pulse quicken as we moved into the dark clearing. "Every elf and bounty hunte
(2+5)-4 to the power of 2
Simplify. 2(x-3)-4x 1