EvanNettles
EvanNettles EvanNettles
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Keegan had 3.25 pounds of flour. After making bread, he had 1.75 pounds of flour left over.

Respuesta :

unseeabletv
unseeabletv unseeabletv
  • 03-03-2021

Answer:

1.5

Step-by-step explanation:

i got u bro

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

1.5 lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At the bottom of the ocean, a rock has a mass 25 g. At sea level, the same rock will have a mass of: more than 25 g less than 25 g exactly 25 g
A sports store marks up a jersey 40%. The store paid $35.00 for the jersey. How much does the store charge for the jersey?
You are asked to build some models of methane molecules for a science fair. You will arrange your model atoms as shown on the right, but you will use ping-pong
Which statement is true about the angles? Triangle ABC has the angle measures shown ZA=(2x)" m2 =(5x)" MLA=20 m2 = 60 ZA and 2 are complementary LA+ m2 = 220° S
A spherically symmetric planet has four times the Earth's Mass and twice its radius. If a jar of peanut butter weighs 24 N on the surface of the Earth, how much
At 850K, 65L of gas has a pressure of 450kPa. What is the volume (in liters) if the gas is cooled to 430K and the pressure decreases to 325kPa?
What evidence tells you that the earth rotates on its axis?
sumeena couldn't attend her class her illness ( because of /therefore/in spite of)​
Priya bought these items at the grocery store. Find each unit price. 3 pounds of peanuts for $7.50. How much is the cost per pound?
How does Athena help Odysseus once he reaches shore?