frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Factored form 6x2 - 8x + 2.
CORRECT ANSWERS ONLY!!! I really need the answer as soon as possible. What is the transformation that takes place from the parent form of this function. Graph
China has a population ofA about 100 millionB. about 500 millionC. more than 1 billionD. more than 1 trillionEVENNAOVALEDIS-tisaet annars from​
The smartest person can only help with the method please help 3 1/4 divided by 2
Simplify the Question
For the reaction X + Y yielding Z, X is referred to as the
Islam is practiced in the same way by all groups across North Africa.
Please help!! You are ordering linoleum for an 18’ by 10’ kitchen. When you get to the store, the measurements are in square meters. How much linoleum should y
To Voltaire and many other philosophes, the universe was*
YOU’LL GET MARKED BRAINLIEST IF YOU ANSWER THIS!!!