fernandolerma20
fernandolerma20 fernandolerma20
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

3 tons of cement cost $780.00. What is the price per pound?​

Respuesta :

llibby
llibby llibby
  • 04-03-2021

Answer:

$260

Step-by-step explanation:

Divide $780.00 by 3.

780 ÷ 3 = $260

Answer Link

Otras preguntas

how do you do number 8
Maria put trim around the banners Each side is 22 and maria have 1 half
Please help find the value of sine.
Why does jack insist on going to the mountain?
What is the rays of an angle that measures 1/2 turn
What does the free exercise clause NOT protect?
In what ways did the geography play a role as in Roman safety
Describe how our bones move
In what way is Kurt Vonnegut's short story "Report on the Barnhouse Effect" an example postmodernism
Which is a good example of Roman portrait painting?