koltsny koltsny
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

One gallon of gas costs $3.60 and you buy m gallons. How much do you spend on gas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2021

Answer:

3.60m

Step-by-step explanation:

Basically if 1 bought i gallon its 3.60

2= 7.2 dollars and so forth

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best represents Rockefeller’s business philosophy?
Carbon dioxide is a waste product from breathing. Which organ of the body, which is attached to the trachea, pushes carbon dioxide out of the body? A. Liver
Why did Defoe not enroll in Oxford University?
Which shape has only one pair of parallel sides? A. rectangle B. triangle C. trapezoid D. rhombus
A survey asks several males and females whether they are left-handed or right-handed. The results of the survey are shown in the two-way table. (1st photo) Ente
how do you answer Hola, amigo, ¿Cómo te llamas?
If you've traveled to Hawaii or another tropical island, you know that it rains a lot because _____. A. the area is cloudy, warm, and humid B. the area is lu
Insert the superlative form of the word difficult. Of all the tricks I learned this summer, riding a unicycle is the _____.
During which change of state would the volume of a substance increase the most?
Why is little known about much of Earths early history?