eeveelution28
eeveelution28 eeveelution28
  • 02-04-2021
  • Business
contestada

PLEASE ive been asking for days i need help with this i don't understand it

you can ignore #5-- i just don't understand #6

PLEASE ive been asking for days i need help with this i dont understand it you can ignore 5 i just dont understand 6 class=

Respuesta :

applegatefaeth
applegatefaeth applegatefaeth
  • 02-04-2021

Answer:

$47

Explanation:

Because she can afford the 144 bushel plan, in the long run it is cheaper per bushel so you would choose to market that one to her because it is cheaper in the long run for as well as she grows more bushels.

Answer Link

Otras preguntas

(20,-8); 7x - 4y = -5
Why did Japan practice Isolationism? pinr
Help? ^-^ WILL GIVE BRAINLIEST! What is the slope of a line through (1, 3) and (-2, 2)?
1. How does amoeba feed ? (3 points)there is two question ​
True or False: Only fractions with a denominator greater than the numerator can be converted to a decimal.
Where were the three major Spanish settlements in the Florida colony by 1763? centered around missions scattered about the colony centered around forts
how did the french revolution change the national identity of the french people? (1 point)
Ribbon is sold by the foot. If Heather is making 84 bows, ​how many feet​ of ribbon must she buy?
Mr.and Mrs.Hawell want to file thier income tax return together. Which filling status should they use?
which of the following statements about the points (-4,6) and (4,-6) are true