Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

describe six risky situations to which our youth is frequently exposed to ​
Fossils of organisms that are different than today's organisms and are found in deeper rock layers indicates that A. evolution has occurred B. organisms mus
a builder has built 1/6 of the floors of a new skyscraper. If the builder has built 13 floors, how many floors will the skyscraper have when it is finished? Wri
1. song suggestions? 2. anime suggestions 3. show suggestions 4. movie suggestions also,, have a good day! im also into any genre of music,, if you want you can
Calculate the pressure exerted on the ground by a boy of a mass 60 kg if he stands on one foot.the area of the sole of his shoe is 150cm²​
Can someone please help me with this??
Most string instrument bows are made from _____. Question 10 options: String Yarn Horse Hair Human Hair
Write the word sentence as an inequality. the quotient of a number y and -3.6 is less then 6.5
Please help!!!!!I’ll mark you as brainliest!!!!!!
Ronald and his three friends shared the cost of a pizza and a soda for each of them. The pizza cost $12.64 and each soft drink cost $0.95. What was each person'