Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

What are differences of a parent and the offspring?this is from the topic genetic and I need at least 10 differences
Read the excerpt from The Crisis, Number I. "I am as confident as I am that God governs the world that America will never be happy till she gets clear of forei
Solve the following word problems by writing an equation and then solving algebraically: During the 2007 baseball season, Wade was up to bat 10 more times than
the aryan developed a caste system based on five levels
Why are the indigenous populations more likely to be poor? A. Language barriers B. Geographical isolation C. Poor quality public services D. All the above
Which details in the text indicate a chronological structure? The first thing Although Then Since
how are adding and subtracting decimals different from multiplying decimals
Fishers 96 students signed up for the group Talent contest if all the groups had the same number of students how many groups can be formed3 groups4 groups 5 gro
Can you please help me with this answer please think you
waht is Fiscal period