BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer? I want the explanation step by step Help me
Solve for N: A_-21 B_21 C_-96 D_96
Which dod directive governs counterintelligence awareness and report?.
HELP ILL MARK BRAINLIEST !!
What did Social Darwinists see as evils in society? How did they propose to fix those social evils
A congresswoman has been selected for a new leadership position. in her new role, she will oversee the operations of one chamber of congress and determine who s
A survey of 800 college seniors resulted in the following crosstabulation regarding their undergraduate major and whether or not they plan to go to graduate sch
how to find the volume of a room
1.5 Determine the degree of the following algebraic expressions: a. √3xyz - 5 b. y² - 3y5-y + 2y³ - 4 c. -10³
In a statistics activity, students are asked to determine the proportion of times that a spinning penny will land with tails up. the students are instructed to