gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

A farmer planted 42 rows of tomato plants with 135 plants in each. Assuming that all the plants survive and that each plant produces 6 tomatoes, how many tomato
what religon was the main religion in 16th century england
someone anyone help me???!!!!
I know the answer to the problem 94x27=2538 but can't figure out how to show my work in core math.
Explain napoleon’s rise to power in europe, his subsequent defeat, and how the outcome still affects europe today.
what is f(-3) if f(x) = 2x+1 + 5
Which is evidence that Sparta had elements of democracy A) the Kings has absolute power
What's Donald Trump's daughter name
If Yo escribo en mi cuaderno is in the present tense, then which one of these is in the present progressive tense? Yo estas escribiendo en mi cuaderno. Yo
what property of water results from the high cohesion between water molecules?