shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

10 pc 8. Sia sells large candles for $3 each and small candles for $2 each. She sold 17 candles for $46.00. How many of each size candle did she sell? *
Help I need this today!!
Which option correctly shows how to cite a source in the body of an essay
which detail in passage 1 introduces irrevelent to regans argument
Uses the table to answer the question. The table shows the height data, in inches, for two types of dogs. The difference, in inches, between the mean heights fo
Factor 60y-90-20x to identify the equivalent expressions. Choose two answers. A) 5(14y−16−4x) B) 2(30−45−10) C) 5(12y−18−4x) D) 10(6y−9−2x)
Please help. I will give Brainliest Simplify: 3 + 7 * 4
ESTIONS1.Outline the importance of product development​
Find the slope of the line that passes through (1, -2) and (0,-4).
Compare and contrast the concentration of the toxin in the seaweed, shrimp, small fish and shark