24kvilledareyes 24kvilledareyes
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which costs the most: 12 cat toys, 4 bags of cat food, or 3 litter boxes? Explain.

Respuesta :

lilsanta92
lilsanta92 lilsanta92
  • 05-05-2021

Answer:

4 bags of cat food because food for pets are expensive

Answer Link

Otras preguntas

Simone wants to learn about the dangers of texting and driving. which source would have the most relevant information on this topic? a review from a blog about
Find the area of ABCD. Type the answer in the box below
Question 2 Which statement is NOT true about explicit instruction in genre characteristics?
3. Find the measures of the angles in the figure.
ILL GIVE BRAINLY!!!!!! How many different elements are involved in the reaction shown below? CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O
The drug that causes the most serious addiction is: penicillin heroin nicotine caffeine
Place a checkmark next to each example of critical thinking. Review the previous section if needed. Jane is running for student council president. Before she w
About how long does it take for an egg to move down from the oviduct to the cloaca/vent?
4x+4y=16 solution please
2. Determine if the set of ordered pairs is a relation or a function. {(-3,0), (-1,3), (1,0), (3,3)} O relation O function O both