emaannn
emaannn emaannn
  • 05-05-2021
  • Mathematics
contestada

If you want to eat a lot of bear, what's the cheapest way
to get your fix? Use the prices below.
A package of 352 mini bears costs $6.99.
A package of 587 regular bears costs $8.88.
One Super-bear costs $29.99.

Respuesta :

patelprathit4 patelprathit4
  • 05-05-2021

Answer:

fghf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The _____ tags must be at the start and end of an ordered list.
Find the slope of the line A: -4 B:1/4 C: 4 D:-1/4
Write the formula for the ionic compound that forms between na and cl2
which of the following equations defines a line that passes through the points (-2,7) and (6,-9)
Which statements are true about additional information for proving triangles are congruent? Check All That Apply.
The setting of Act I Scene I in A Midsummer Night's Dream is the palace of Theseus. Why is this setting important to the plot? A)It emphasizes the importance
True or false? the three tasks of creative problem solving are 1) fact finding, 2) idea finding, and 3) solution finding.
Kublai Khan did all of the following as a Mongol ruler, except
Which phase happens first in meiosis? prophase I anaphase II prophase II metaphase I
The circular flow model examines interactions between which 2 groups