Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Ms. Zheng drove 7 miles to a restaurant for lunch, she then drove 2 miles for shopping, finally she drove 8 miles back home. How many miles did she drive in to
Uh little confusion? Please help me out this is my new assignment 2-3.​
Why were scribes important In Sumerian government
Prove that: [tex]1+2cos2A + cos 4A = 4cos^{2}Acos2A[/tex]
Does every fraction have a decimal form that either terminates or repeats? Explain your reasoning. caure
how did the desertification if northern Africa impact the the movement of people and ideas?
198x25 in us traditional multiplication
Redacta un mensaje que se pueda usar en 2 contextos distintos​?
The movie house gives a way a $5 coupon for every 4 movies purchased. They give away a bag of popcorn for every 3 movies purchased. How many movies would you ha
Chance buys four tickets to a concert in Dallas. Each ticket is $149. The sales tax rate is 7.5%. How much will Chance pay including tax?