duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

Factor the polynomial by its greatest common monomial factor.
How did the united states obtained the purchase of floridia to extand its frontiers to the pacific ocean
PLZ HELP ME! The measure of c is ____.
What is the theme of the poem, My Tongue is Divided Into Two by Quique Aviles?My tongue is divided into twoby virtue, coincidence or heavenwords jumping out of
Choose the correct definition for un conocido. A. a comic strip   B. an acquaintance   C. a coincidence   D. an avalanche
PLEASE HELP, HISTORY!!!! During WWI, literacy tests were used to control immigration, which marked a return of what type of ideology in some Americans?
Resources that are valuable but not rare can be categorized asAnswers: organizational weaknesses.distinctive competencies.organizational strengths.complementary
Scenario: The economy of Country Y has been in an economic downturn for the last several months. Recently, businesses have invested in new technologies in order
Please help me i need a correct answer How did MLK Jr.’s “voice” in his speeches shape the Civil Rights Movement?
What color does Sam obtain when he mixes white with a color? Sam is painting a landscape and needs to paint the sky light blue. He mixes blue and white to obtai