rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which element is classified as a noble gas at STP?(1) hydrogen (3) neon(2) oxygen (4) nitrogen
Which pair of symbols represents a metalloid and a noble gas?(1) Si and Bi (3) Ge and Te (2) As and Ar (4) Ne and Xe
Which statement explains why sulfur is classified as a Group 16 element? (1) A sulfur atom has 6 valence electrons. (2) A sulfur atom has 16 neutrons. (3) Sulfu
In an experiment, 2.54 grams of copper completely reacts with sulfur, producing 3.18 grams of copper(I) sulfide. Determine the total mass of sulfur consumed. W
Why doesn't the tribe trust Captain Orlov?
What does the term quixotic mean?
What best describes the Supreme Court's decision in the Plessy v. Ferguson case? A. The Supreme Court ruled that segregation was illegal B. The Supreme
At STP, which 4.0-gram zinc sample will react fastest with dilute hydrochloric acid? (1) lump (3) powdered(2) bar (4) sheet metal
What can prevent a sand dune from moving?
Which kind of information is provided by the Prologue in Romeo and Juliet? A. information about what happens after the play's final event B. information about