jpteacher93
jpteacher93 jpteacher93
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Problem F1
The Acklin family drove through 4
midwestern states on their
summer vacation. Gasoline prices
varied from state to state. What
is the mean gasoline price?
$1.79 1.61 $1.96 $2.08

Respuesta :

rahcdp
rahcdp rahcdp
  • 02-06-2021

Answer:

1.79 I guess so hope I helped

Answer Link

Otras preguntas

What is the distrutive property for 9(x+5+8y)
Software like Pinnacle Studio and Adobe Premiere Elements are used to create and edit Choose one answer. a. videos. b. animated graphics. c. audio files
santa weighs 1781.8 N if the average chimney is 32 feet high how long (neglecting friction) does it take santa to get down the chimney? at what speed in m/s, km
What factors would affect the length of a day?How would the length of the day affect the temperature?
How did Presidential addresses and Supreme Court rulings begin to change the lives of the American people beginning in the mid-20th century?
What is 0.001 as a percent
$4 is what percent of $50
what is the opposite of dreamy-eyed
a machine can fill 650 bottles in 25 minutes. What is the unit rate at which the machine fills the bottles?
2a=8 , a+b=2 use the substitution method to solve the linear system