jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

Find the most important variable in the problem. A rower of a canoe row at a rate of 5 miles per hour in calm water. With the current, she can row 14 miles in t
Any ideas? Thanks in advance
How plants give off oxygen?
(PLEASE HELP NEED ANSWER ASAP)
The _______ Administration is charged with enforcing regulations to protect workers from workplace hazards. The veterinary practice act is a set of laws writte
The ratio of pears to plums is 4:3 respectively. If there are 24 pears, how many plums are there?
Lily Quinn mark $12.50 an hour. She works 4 hours on Monday, 6 hours on Tuesday, 9 hours on Wednesday, 3 hours on Thursday, and 7 hours on Friday. What is her
The founder of modern China is _____.
Who founded New France?
I don’t know this answer help?