greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

MMMMMM! Maria smells chocolate chip cookies baking! She cannot wait to taste them. Maria is using her senses and her sense organs. Her nose smells the cookies b
In what ways might particle in the waste matter one organism be useful to another organism? give 2 or 3 examples to support your ideas
explain the types of rain fall
all the parts are in the picture
What is NEGATIVE about the government engaging in deficient spending?!? Great Depression study guide.
Spain's royals were responsible for guiding in . in spanish, your godmother is called la . princess leonor is the of queen sofía. uruguay's average household ha
What would the celts do on this evening to make their homes undesirable to lost spirits ?
In a small group, members have taken on the task roles of clarifier/elaborator, critic, coordinator, and recorder, and the maintenance role of gatekeeper. They
Why is a thin ozone layer over Antarctica of particular concern to scientists? A. It is directly over one of the most biologically diverse areas in the world.
What is absolute dating?