honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

What's the value of 3 in 310.25
How do you write this as a single fraction in its simplest form? Show workings please!
what is the complete subject in the following sentence? the young boy rode the bus to school.
a=(vf-vi)/t solve for tsolve for vi solve for vf
What is the relationship between rational numbers and ratios
how do solve 21s=3 ?
factor the question=x^2-14x+49
using exactly four 4s and any operations write an expression to equal the number 3
a number is k units to the left of 0 on the number line. describe the location of its opposite.
what is the imaginary line that circles the globe halfway between the North and South poles