Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Lastima Nelson, Inc. is recruiting a new Chief Financial Officer (CFO). The recruiting budget is $44,000. Lastima has spent $10,000 on advertising and $8,500 on
How did the northwest ordinance of 1787 affect the practice of slavery in the northwest territory?
A new car has an msrp of $20,150, and it comes with a sport package priced at $1500, a stereo package priced at $500, and a destination charge of $700. what is
Examine why it took the Continental Congress 15 months after the bloodshed at Lexington to declare war against England.
According to legend how did the people in athens find out what had happened at te battle of marathon
Really easy points!! What is usually excluded from typical homeowner's insurance? (Select all that apply.) 1. theft 2. floods 3.earthquakes 4. intentional loss
What evidence suggests that the inner mitochondrial membrane has evolved from a bacterial plasma membrane?
Let f (x) = 2x - 1, g(x) = 3x, and h(x) = x2 + 1. Compute the following: h (h(x)) and. g (h (x))
I need help on 1-3 please help !!!! I need to show work .
Joe Smith, RHIA, works for abc outstanding company as interm HIS