malachijosiah15 malachijosiah15
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

I don’t get it. If u can actually answer it

I dont get it If u can actually answer it class=

Respuesta :

sagunpangeni07
sagunpangeni07 sagunpangeni07
  • 02-08-2021

Answer:

A is the answer! I think you know because the formula is given at the top.

Answer Link

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
Waves are observed passing under a dock. Wave crests are 8.0 meters apart. The time for a complete wave to pass by is 4.0 seconds. The markings on the post subm
Ella______ a la fiesta
In the 1800s india would become a colony of ________. a. the british c. the spanish b. the dutch d. the portuguese
In Harper Lee’s To Kill a Mockingbird, the image of the mockingbird carries great symbolic weight. Based on the following excerpt, what could the mockingbird sy
Anyone know how to fix this. This problem happens when i try to install Itunes. My laptop is a HP-Pavilion, Windows 8.1 . Thnx for any help
In this excerpt from Lincoln's First Inaugural Address, he argues that the divided Northerners and Southerners must stay united: We are not enemies, but frie
Another word for bias is _____. prejudice anxiety discouragement
Can someone please answer. There is only one question. There is a picture thank you!
Veto power is the power to defeat a measure with a single vote. true or false.