shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

What does the government of the ussr believe it is necessary to state to the government of the us? that a ussr aircraft violated neutral airspace by flying 2,00
0) 1) maine is home to almost 75,000 red foxes. the name "red fox" (vulpes vulpes), can be deceiving because they black, and even white (if albino), although re
What is 4 times the power of 4?
What is the irony about the caged bird singing?
3. sasha is attending a school orchestra concert. she sees her math teacher seated 2 meters ahead of her and her science teacher seated 4 meters to her right. h
What is an incentive
Which was not a cause of the War if 1812?
In saudi arabia, the king holds the power to make all decisions on governing. saudi arabia is a. a theocracy. b. an oligarchy. c. an autocracy. d. a democracy.
What did Jim sell to get the combs in the Gift of Magi?
A medical researcher claims that 60% of people with shellfish allergies do not have their first allergic reaction until adulthood. This value seems suspicious t