basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

if you have 13 tbsp of honey how much do you need of flour
what are some. irregular command forms in spanish help needed​
How does the moderator use questions to structure each debate?
Andrea purchased 2.8 pounds of bananas that cost $0.60 per pound and a bag of apples that cost $3.50. How much did she spend in all?
City x has extremely cold winters and relatively mild summers. Where is it located
The speaker in this poem is best described as A) argumentative. B)confused. C)determined. D) indifferent
hello dark's my old friend no one will help me with my homeworkkkkkkkkkk sadly which due todayyyy Directions Read the dilemma below and then complete the Feelin
Graph the line y=x-7
What is the main difference between a peripheral device and other types of devices? Choose the best answer. A. It only accepts input. B. It only provides outp
Provide the information each Age of Reason thinker contributed to his time. 1. John Locke 2. Jean-Jacques Rousseau 3. Isaac Newton 4. Baron de Montesquieu 5. Co