friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Here is a passage that a writer is quoting. Where should quotation marks be placed? It was a bright spring afternoon. A few puffy clouds gleamed white against t
The function f(t) = t2 + 6t − 20 represents a parabola. Part A: Rewrite the function in vertex form by completing the square. Show your work. (6 points) Part B:
multiply and simplify (a-3b)^2
HELP ASAP For the reaction A(g) → 2B(g), Keq = 4.5 × 105. Which statement is true for the system at equilibrium? a) [A] >> [B] b)Changing the temperat
Simplify. |–2.9| =_____
which of the following is not considered a difference between bronze age and neolithic technology
Which word is not used as both noun and adjective? A. canine B. feline C. piscine D. simian
The normal boiling point corresponds to the temperature at which both the liquid and gas are under the standard atmospheric pressure of 1 atm. TRUE FALSE
QUESTION :Adrian is writing an essay about "The Most Dangerous Game.” Which detail from the excerpt best supports his idea that Rainsford is unchanged and still
if a price is 60$ and it gets a 15% markup,what would the final price be?