vggloria169
vggloria169 vggloria169
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Justin buys ice cream and apples at the store.
• He pays a total of $25.24.
• He pays a total of $5.14 for the ice cream.
• He buys 5 bags of apples that each cost the same amount.
What exactly would the equation be?

Respuesta :

aypaniagua
aypaniagua aypaniagua
  • 01-09-2021

Answer:

x-$25.24 -5.14- 5 x

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of the variable X=????
I just need to know the answer pls
work out the value of a and b in these equivalent ratios A:6:7 and 8:24:B
ratio of 9min to 600 sec​
який характер у месі​
Order the numbers from lowest to highest. a. 12HEX b. 12DEC c. 12OCT a,b,c c,b,a c,a,b a,c,b
3.Your broker faxed to you the following information about two semiannual coupon bonds that you are considering as a potential investment. Unfortunately, your f
(9-6i)m =9 - 6i What is m? A) 0 B) 1 C) 9+6i D) -9+6i
sophia uses 3 3/4 cups of flour for each cake she makes. she has 10-pound bag of flour that costs $8.79 and contains 152 qyuarter cup servings sophia can make 1
correct 0·0066574 to 3 significant figure.​