batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Dissolving a solute such as koh in a solvent such as water results in
A lion accelerates from rest at a rate of 4.2 m/s. How far has the lion gone after 4 seconds?
The traditional media, such as print and broadcast, are considered ________ media
FIND g rounded to the nearest degree ??
The base of a 15 foot long guy wire is located 5 ft from the telephone pole it is anchoring. how high up the pole does the guy wire reach?
Ancient babylonian canals are most similar in function to which modern inventions
Pasteurization kills off many organisms, however, even after the process, the food must be preserved
The shortest distance from the center of a circle to a line that is tangent to the circle is _____. A. half the length of the radius of the circle B. the leng
which diagram a fraction equivalent to 75%
Need help ASAP!!! Please help