Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Find the 8th term of the following recursive sequence. a subscript n equals a subscript n minus 1 end subscript plus a subscript n minus 2 end subscript; a sub
Can someone help me with this please.
Who killed Archduke?
Please help me solve this problem
i need help with this plz help
4) Which indicator, when added to a solution, changes color from yellow to blue as the pH of the solution is changed from 5.5 to 8.0? a bromcresol green b) Litm
Please help!! This question determines if my friend passes or fails math this year and he has no clue how to solve it (Last answer choice is 17 btw)
Helpppppp is required
) The student collects the H2(g) produced by the reaction and measures its volume over water at 298 K after carefully equalizing the water levels inside and
I need help asap plz hurry:-)