frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Who can help me with this one too I’m marking everyone as brainliest
What is the solution to log25x = 3?x - 3/25x - 8/25х - 35x - 40
Discussion Topic No Response(s) Please post detailed answers to the following questions. Please use complete sentences. Ne Of the art shown in the unit, which i
What is the carrying capacity of an ecosystem? A. The total number of organisms at any time B. The largest population that can be supported C. The number of key
GizmoWhich ponds will have a higher average oxygen concentration, ponds cooler than20 °C or ponds hotter than 20 "C?
In 1947, when India gained independence from Great Britain, it was split into the countries of India and Pakistan. Which of the following statements best descr
please help me answer this!
Analysing the Development of Centr u In the third section, how does the author support the central idea? CENTRAL IDEA: in the United States, the right to a fair
Plssssss help me ill mark you brainliest Anabelle collected data on the favorite superhero of the students in her class. The table shows the relative frequencie
Excerpt from Dombey and Son Charles Dickens Dombey sat in the corner of the darkened room in the great arm-chair by the bedside, and Son lay tucked up warm in a