27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

Most moths of a particular population died when the chestnut blight fungus that they were dependent on got wiped out. But some moths did survive. Which mechanis
What is the definition of mental illness?
If you finish your yard work, you can take the car to the movie. What type of clause is underlined in this sentence?
what would happen if all individuals in a species were sterile ?
Angiosperms _____. have flowers have cones are nonvascular are seedless
Which of the following people was of similar status to the pope in the Middle Ages' social hierarchy? bishop vassal king knight
what is a inverse operation { grade 6)
what rights do the 1st amendment guarantee?
Which answer choice correctly completes the sentence? __________ brother Alex is going to camp this summer. a. They're b. Their c. Theirs
Napoleon was involved in the creation of all of the following, except a. the Consulate. c. the Directory. b. the Grand Empire. d. the Concordat of 1801. Ple